Монголын баг тамирчдын тэмцээний хуваарь

Т.Алтансүх | Yazguur.mn
2021/07/22

Токио-2020” Зуны XXXII олимпын наадмыг 2021 оны долдугаар сарын 23-наас наймдугаар сарын 8-нд Япон улсын нийслэл Токио хотноо зохион байгуулна.

Энэхүү олимпын нээлтийн ёслол маргааш болох бөгөөд Монголын баг тамирчид “Токио-2020” Зуны XXXII олимпын наадмын дэвжээнд Улаанбаатарын цагаар хэзээ тэмцээнээ эхлүүлэх хуваарийг болон ямар сувгаар тэмцээн цацагдахыг танилцуулья. 

2021.07.23-нд

Байт харваа  /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Урантунгалаг 
  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Отгонболд

2021.07.24-нд :

3х3 сагсан бөмбөг /TM, NTV, TV8/

  • Эмэгтэй шигшээ баг: Монгол VS Итали, Монгол VS АНУ

Бокс /TM, NTV, TV8/

  • 57 кг жинд Э.Цэндбаатар

Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эмэгтэй 48 кг жинд М.Уранцэцэг 
  • Эрэгтэй 60 кг жинд Д.Амартүвшин 

Буудлага /UBS, SBN, VTV/

  • Эмэгтэй хийн урт бууны 10 метр О.Есүгэн 
  • Эрэгтэй хийн гар бууны 10 метр Э.Даваахүү 

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 
  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Болор-Эрдэнэ 

Байт харваа /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Холимог хос Б.Урантунгалаг 
  • Холимог хос Б.Отгонболд 

2021.07.25-нд

3х3 сагсан бөмбөг /TM, NTV, TV8/ 

  • Эмэгтэй шигшээ баг: Монгол VS Япон, Монгол VS ОХУ

Бокс /TM, NTV, TV8/

  • Эмэгтэйчүүдийн 75 кг жинд М.Мягмаржаргал 
  • Эрэгтэйчүүдийн 63 кг жинд Б.Чинзориг 

Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эмэгтэйчүүдийн 52 кг жинд 
  • Эрэгтэйчүүдийн 66 кг жинд Ё.Басхүү

Буудлага /UBS, SBN, VTV/

  • Эмэгтэй хийн гар бууны 10 метр О.Гүндэгмаа
  • Эрэгтэй хийн гар бууны 10 метр Э.Даваахүү 
  • Эмэгтэй хийн гар бууны 10 метр Ц.Анударь 

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 
  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Болор-Эрдэнэ 

2021.07.26-нд

3х3 сагсан бөмбөг /TM, NTV, TV8/ 

  • Эмэгтэй шигшээ баг: Монгол VS Румин, Монгол VS Франц 

Бокс /TM, NTV, TV8/

  • Эмэгтэйчүүдийн 57 кг жинд Д.Сумъя
  • Эрэгтэйчүүдийн 73 кг жинд Ц.Цогтбаатар

Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эмэгтэйчүүдийн 52 кг жинд 
  • Эрэгтэйчүүдийн 66 кг жинд Ё.Басхүү

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 
  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Болор-Эрдэнэ 

2021.07.27-нд

3х3 сагсан бөмбөг /TM, NTV, TV8/

  • Эмэгтэй шигшээ баг: Монгол VS БНХАУ, 1/4 шигшээ 

Буудлага /UBS, SBN, VTV/

  • Эмэгтэй хийн гар бууны 10 метр Ц.Анударь
  • Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

    Эмэгтэйчүүдийн 63 кг жинд Б.Ганхайч

    Эрэгтэйчүүдийн 81 кг жинд Саиед Моллайе

Байт харваа /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Холимог хос Б.Урантунгалаг 
  • Холимог хос Б.Отгонболд 

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 
  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Болор-Эрдэнэ 

2021.07.28-нд

Бокс /TM, NTV, TV8/

  • Эмэгтэйчүүдийн 57 кг жинд М.Мягмаржаргал
  • Эрэгтэйчүүдийн 57 кг жинд Э.Цэндбаатар

Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эрэгтэйчүүдийн 90 кг жинд Г.Алтанбагана

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 
  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Болор-Эрдэнэ 

Байт харваа /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Холимог хос Б.Урантунгалаг 
  • Холимог хос Б.Отгонболд 

2021.07.29-нд

Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эмэгтэй 78 кг жинд О.Мөнхцэцэг 
  • Эрэгтэй -100 кг жинд Л.Отгонбаатар 

Буудлага /UBS, SBN, VTV/

  • Эмэгтэй спорт гар бууны 25 метр О.Гүндэгмаа
  • Эмэгтэй спорт гар бууны 25 метр Ц.Анударь 

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 
  • Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Б.Болор-Эрдэнэ 

Байт харваа /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Холимог хос Б.Урантунгалаг 
  • Холимог хос Б.Отгонболд 

2021.07.30-нд

3х3 сагсан бөмбөг /TM, NTV, TV8/

  • Эмэгтэй шигшээ баг: Монгол VS Итали, Монгол VS АНУ

Бокс /TM, NTV, TV8/

  • 57 кг жинд Э.Цэндбаатар

Жүдо /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Эрэгтэйчүүдийн +100 кг жинд Ө.Дүүрэнбаяр 

Буудлага /UBS, SBN, VTV/

  • Эмэгтэй спорт гар бууны 25 метр О.Гүндэгмаа
  • Эмэгтэй спорт гар бууны 25 метр Ц.Анударь 

Ширээний теннис /TM, NTV, TV8/

  • Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд Э.Лхагвасүрэн 

Байт харваа /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • Ганцаарчилсан Б.Урантунгалаг 

Усан сэлэлт /Боловсрол, TV9, STAR TV/

  • М.Дэлгэрхүү, Б.Энххүслэн


Сэтгэгдэл (0)

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна